Darányi Díj Dr. Kozma Pálnak

Darányi Díj Dr. Kozma Pálnak

Az államalapítás ünnepe alkalmából Nagy István agrárminiszter Darányi Ignác Díjat adományozott Dr. Kozma Pál szőlőnemesítőnek, a Pécsi Tudományegyetem Szőlészeti és Borászati Kutatóintézete tudományos főmunkatársának, osztályvezetőjének a szőlő biológiai alapjainak megőrzésében, fejlesztésében, génmegőrzésében végzett elkötelezett tevékenységéért.

Darányi Ignác Díj

A díj az agrár- és környezettudományok területen végzett kiemelkedő szakmai tevékenység elismeréséül adományozható annak a kutatónak, aki olyan kivételes tudományos eredményt ért el, amelynek gyakorlati bevezetése a szakterületen innovatívnak tekinthető, vagy jelentősen hozzájárul a szakterület további fejlődéséhez.