Szőlészeti és borászati kutatások Pécsett és kapcsolódásuk a hazai és külföldi irányvonalakhoz.

PTE Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet

Szőlészeti és borászati kutatások Pécsett,

kapcsolódásaik a hazai és külföldi irányvonalakhoz.

Nyilvános tudományos konferencia

2019. június 4. (kedd) 10-16 óra

Helyszín: Tudásközpont, mélyföldszinti Aula,

Pécs, Universitas u. 2/A.

10.00: Megnyitó, köszöntések (Dr.Jakab Gábor igazgató)

1. Dr.Geresdi István (PTE TTK): Éghajlatváltozás, tények és tévhitek.

2. Dr.Bihari Zoltán (Tokaji KI): Globális klímaváltozás - lokális válasz avagy klónok a célkeresztben.

3. Dr.Kozma Pál (PTE SZBKI): A szőlő rezisztencia nemesítése.

4. Dr.Kiss Erzsébet (SZIE): Tudományos és oktatási együttműködés a Szent István Egyetem Genetikai, Mikrobiológia és Biotechnológiai Intézete és a Pécsi Tudományegyetem Szőlészeti és Borászati Kutatóintézetének Szőlőnemesítési Osztálya között.

11.30-11.45: Kávészünet

5. Dr.Bisztray György Dénes (SZIE Budai Campus):A szőlészeti kutatások nemzetközi és hazai irányvonalai (termesztéstechnológia, termőhely-leírás, terroir-kutatás)

6. Dr.Hideg Éva (PTE TTK): Szőlőlevelek rövid- és hosszútávú alkalmazkodása a napfényhez a polifenol tartalom tükrében.

7. Dr.Teszlák Péter (PTE SZBKI): Borszőlő fajták akklimációja aszályos évjáratokban

8. Dr.Kocsis László (PE Georgikon): Teleki Zsigmond munkásságának szerepe a szőlőalany fajta használatban.

9. Dr.Csikászné Dr.Krizsics Anna (PTE SZBKI): Alany-nemes kölcsönhatás értékelése a Cabernet sauvignon és Olasz rizling szőlőfajtáknál.

10. Kővágó Róbert (NAIK SZBKI): A Generosa szőlőfajta, mint a keresztezéses nemesítés "gyümölcse".

13.30-14.30: Ebéd

11. Dr.Várallyay Éva (NAIK MBK): Vírusdiagnosztikával a szőlő furcsa tüneteinek nyomában.

12. Dr.Oláh Róbert (NAIK SZBKI): Különböző szövettenyésztési eljárások hatékonyságának vizsgálata a szőlő vírusmentesítésében.

13. Hevér László (PTE SZBKI): Innovatív kékszőlőfajták borászati fajtaérték-kutatása, különös tekintettel a színanyag-összetételre.

14. Dr.Jakab Gábor (PTE SZBKI): Génbanki potenciál: a szőlőbogyó antocianin tartalmának szabályozása.

16.00: Zárszó

Esemény dátum: